Translate
منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 103 نتيجه
IP شما: 3.234.221.67

 

گزارش اجمالي جلسه مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و اقتصاد مقاومتي استان همدان

پنجشنبه 14 اسفند ماه 1399

گزارش اجمالي جلسه مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و اقتصاد مقاومتي استان همدان


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، جلسه مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و اقتصاد مقاومتي استان رأس ساعت 9 صبح  روز پنجشنبه مورخ 14 اسفند ماه 1399 در محل سالن اجتماعات مجموعه فرهنگي شهداي استانداري به رياست جناب آقاي شاهرخي، استاندار محترم استان همدان و با حضور معاونين محترم استاندار، فرماندارن محترم شهرستانها (از طريق ويدئوکنفرانس)، مديران کل و رؤساي محترم دستگاههاي اجرايي عضو شوراي برنامه ريزي و توسعه استان و اصحاب رسانه برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه جناب آقاي دکترصيدايي، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، حضور استاندار محترم، معاونين محترم استاندار، فرمانداران محترم شهرستانها، مديران کل محترم و رؤساي دستگاههاي اجرايي استان و اصحاب رسانه را خيرمقدم گفتند. سپس معاون محترم هماهنگي برنامه و بودجه گزارش مختصري از آخرين وضعيت اعتبارات سال 1399 استان در بخش اعتبارات تملک دارائيهاي سرمايه اي را بدين شرح ارائه نمودند: از مجموع 186  ميليارد و 900 ميليون کل اعتبارات، اعتبارات استاني 74 درصد، اعتبارات 27 صدم درصدي ماليات بر ارزش افزوده 31 درصد ، نفت و گاز 12 درصد و متوسط تخصيص اعتبارات اين قسمت 57 درصد به استان ابلاغ و در اختيار دستگاههاي اجرايي قرار گرفته است. در زمينه اعتبارات استاني ويژه يا قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و ساير رديفهاي متفرقه ديگر، مجموعاً 516 ميليارد تومان بوده و 55 درصد تخصيص آن به استان ابلاغ گرديده است. در کل 702 ميليارد با 55 درصد تخصيص به استان ابلاغ و بين دستگاههاي اجرايي توزيع گرديده است. در بخش اعتبارات هزينه اي: کل اعتبارات هزينه اي استان به 368 ميليارد تومان رسيده که از اين رقم چيزي بالغ بر 93 درصد تخصيص به استان ابلاغ گرديده و در اختيار دستگاهها قرار گرفته، رديفهاي متفرقه هزينه اي استان، 26 ميليارد و 314 ميليون بوده با 99 درصد تخصيص و در کل اعتبارات هزينه اي از 418 ميليارد و 700 ميليون 88 درصد تخصيص داشتيم.

در ادامه جناب آقاي محمودي، مدير کل محترم اقتصاد و دارايي استان، گزارشي از فروش املاک استان بدين شرح ارائه نمودند: حدود 110 پرونده جهت فروش املاک به تهران ارسال و مجوز فروش 91 فقره از آن به استان رسيده و ابلاغ گرديده است. 21 مورد تغيير کاربري از شهرداري و بنياد مسکن اخذ شده و به دستگاههاي اجرايي ابلاغ شده است. در مجموع مبلغ 16 ميليارد تومان تا امروز از استانداري و ادارت کل اقتصاد و دارايي، جهاد کشاورزي، آموزش فني و حرفه اي، بهزيستي، راه و شهرسازي و استاندارد به حساب خزانه کشور واريز گرديده و از اين مبلغ 8 ميليارد و 300 ميليون تومان تخصيص پيگيري و به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ابلاغ گرديده است.

همچنين جناب آقاي رفيعي ميرزا، مدير محترم نقشه واطلاعات مکاني سازمان گزارشي در خصوص وضعيت فرونشست در استان با توجه به اطلاعات و نقشه هاي تهيه شده ، بدين شرح بيان کردند: پديده فرونشست مدتي است در محدوده استان همدان، شهرستان اسدآباد و بخش مشترکي با استان کردستان مشاهده شده و 1200 کيلومتر مربع را در برگرفته است. مناطقي مانند دشت وسيعي در مسير کنگاور 24 سانتي متر در سال فرونشست دارد، روستاي جنت آباد شهرستان اسدآباد منطقه اخطار است، حفر چاههاي غير مجاز و برداشت بي رويه آب از دلايل ايجاد فرونشست در اين مناطق مي باشد. در شهرستان ملاير نيز نرخ فرونشست 7 سانتيمتر در سال است و شامل 10 روستا از جمله دهنوي آورزمان، مبارک آباد و دوريجان مي باشد. اطلاعات جامع موجود درسيستم GIS که حاصل استفاده از تصاويررادار، مشاهدات زميني و ايستگاههاي نقشه برداري، سازه هاي بتني، تحت عنوان داده هاي زميني مي تواند ابزاري براي دسترسي مديران دستگاههاي اجرايي باشد تا درخصوص شناسايي محدوده و پايش فرونشست و جلوگيري از افت آبهاي زيرزميني، مطالعات آبخيزداري، تغذيه مصنوعي، و پيشگيري از بروز بحران بکار گرفته شود و ضمنا مطالعه دقيق راههاي اتصال نقشه ها با استفاده از تصاوير ماهواره اي به تفکيک در سامانه زيرساخت اطلاعات مکاني (SDI) امکانپذير مي باشد.

در اين جلسه پيشنهاد تشکيل گروه کاري نقشه و اطلاعات مکاني استان ذيل کارگروه زيربنايي، توسعه روستايي، عشايري، شهري و آمايش سرزمين و محيط زيست و همچنين پيشنهاد تشکيل کميته فرش دستباف استان ذيل کارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه گذاري جهت اخذ رأي بين اعضاي اصلي شوراي برنامه ريزي توزيع و رأي گيري انجام گرديد.

سپس جناب آقاي پورمجاهد، معاون محترم هماهنگي اموراقتصادي و جناب آقاي ميرصفدري، معاون محترم توسعه مديريت و منابع استانداري و جناب آقاي يوسفي از طرف معاون محترم عمراني در خصوص پروژه هاي اقتصاد مقاومتي 1400 توضيحاتي بيان کردند.

همچنين فرمانداران محترم شهرستانها از طريق ويدئو کنفرانس در خصوص مسائل شهرستان مربوطه مواردي بيان نموده و مديران کل محترم دستگاهها و ادارات در خصوص مباحث ارائه شده نکاتي مطرح کردند.

در پايان استاندار محترم استان جناب آقاي مهندس شاهرخي، مطالبي بدين شرح بيان فرمودند: ناظرين برعملکرد دستگاههاي اجرايي شهرستانها و دستگاهها، گزارش نهايي خود از ميزان عمل به سند راهبردي و عملياتي توسعه استان را ارائه کنند. دستگاههاي برتر که سند راهبردي و عملياتي را اجرا کردند، انتخاب و اعلام خواهند شد. بيش از90 درصد اهداف و برنامه هايي که در سند راهبردي و عملياتي توسعه استان براي دستگاههاي اجرايي تعريف شده اند، محقق گرديده و در زمينه مولد سازي و فروش املاک دولتي  استان همدان داراي مطلوب ترين شرايط در بين استانهاي کشور ميباشد. کار ارزشمند تهيه نقشه هاي فرونشست قابل تقدير ميباشد و با سياست هاي اتخاذ شده براي پيشگيري از فرونشست ها و فروچاله هاي استان، بيش از 4 هزار حلقه چاه غير مجاز مسدود شده و با جمع آوري فاضلاب، تهديد جدي سلامت مردم را به يک فرصت تبديل کرديم. تفکر مديريتي، آينده نگري و انجام پروژه هاي بزرگ مانند تهيه طرح جامع شهر، پروژه قطارشهري، مرکز جامع سرطان، نيروگاههاي خورشيدي مبناي برنامه حرکت ما براي آينده است.

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 81

خدمات الکترونیک