منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 95 نتيجه
IP شما: 23.21.4.239

 

جلسه مشترک کارگروه اقتصادي، اشتغال وسرمايه گذاري و کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري ونوآوري استان همدان برگزار شد

تاريخ 1398/10/19

جلسه مشترک کارگروه اقتصادي، اشتغال وسرمايه گذاري و کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري ونوآوري استان همدان برگزار شد


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، جلسه مشترک کارگروه اقتصادي، اشتغال وسرمايه گذاري و کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري ونوآوري استان راس ساعت 10 صبح روز پنجشنبه مورخ 19 دي‌ماه 1398 به رياست جناب آقاي شاهرخي، استاندار محترم استان همدان و با حضور اعضاي محترم در محل سالن جلسات شهداي استانداري برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه آقاي دکتر صيدايي، رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و دبير کارگروه، حضور ارزشمند استاندار محترم، معاونين محترم استاندار، فرمانداران محترم، مديران محترم دستگاههاي اجرايي استان و اصحاب رسانه در جلسه را خير مقدم گفته و شهادت حضرت فاطمه زهرا و شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني را تسليت گفتند و ازخداوند علو درجات و تداوم راه باعزت ايشان که راه اسلام و ولايت است را خواستار شدند.

آقاي دکتر صيدايي افزود: با عنايت به اينکه چند دستور کار هم مربوط به دو کارگروه داشتيم، اين جلسه مشترک برگزار گرديد. موضوعات و دستور کارهاي مهمي همچون اشتغال، سند علم و فناوري، حمايت از شرکت هاي ارائه دهنده خدمات نوآورانه در اين جلسه مطرح مي شود.

در ادامه مديرکل محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان گزارشي از آخرين وضعيت اشتغال و تسهيلات روستايي در سه محور تسهيلات روستايي ، مجموع سرمايه گذاري و تسهيلات اشتغالزاي استان مربوط به 9 ماهه سالجاري را بشرح زيرارائه نمودند:

از مجموع 369 ميليارد تومان اعتبار تسهيلات اشتغال روستايي ، 349 ميليارد تومان معادل 95درصد سهميه استان عقد قرارداد و پرداخت شده و 5 درصد بقيه هم در حال تکميل پرونده در بانکها هستند و در حال آماده شدن براي اعتبار نهايي و فاز پنجم هستيم.

بانک توسعه تعاون در مجموع 67 ميليارد و 900 ميليون تومان اعتبار داشتند که 64 ميليارد پرداخت شده و مجموعه کشاورزي از 165 ميليارد اعتبار 168 ميليارد معادل 102 درصد پرداخت شده  و مجموعه پست بانک 64 ميليارد تومان اعتبار داشتند که مبلغ 47 ميليارد و 500 ميليون از آن عقد قرارداد و پرداخت شده است.

در بحث عملکرد شهرستانها عليرغم اينکه سرجمع استاني 95درصد اعلام گرديد آقاي استاندار مواردي که در حد انتظار نبودند را با فرمانداران مربوطه و جناب آقاي توصيفيان مطرح کرده و خواستار پيگيريهاي بيشتر شدند.

مديرکل ارتباطات و فن آوري اطلاعات استان، در خصوص مشکلات شرکتهاي نو پا براي جذب تسهيلات و همچنين نمونه هاي از طرحهاي جديد تسهيلات براي اصناف را عنوان نمودند.

مديرعامل شرکت آب منطقه اي استان گزارشي از دستورالعمل گردشگري در پيرامون تاسيسات و منابع آب و اقدامات انجام شده را ارائه نمودند.اين طرح در پيرامون تاسيسات و منابع آبي، نقش مهمي مي تواند در ايجاد اشتغال و رونق گردشگري استان نقش مهمي داشته باشد .

جناب آقاي دکتر صمدي، مجري طرح پژوهشي سند علم و فناوري در ارتباط با تقويت ارتباط بين صنعت و دانشگاه از طريق شناسايي راههاي جديد علمي درکمک به حل مشکلات حوزه صنعت پرداختند و ايجاد 3 کارگروه با حضور نخبگان صنعت و معدن ،  کشاورزي ، گردشگري  را از جمله  اين اقدامات دانستند و نمونه هايي از اين همکاري را در طرحهاي از جمله در بحث پليمرهاي صنعتي بخش شيمي دانشگاه، همکاري با لاستيک رزن براي توليد لوازم خودرو و ترمو پلاسيک، حل مشکلات مبل و منبت ملاير در زمينه طراحي ، توليد صفحات خورشيدي و... عنوان کردند.

جناب آقاي شاهرخي، استاندار محترم استان همدان با اشاره به اينکه مبناي حرکت ما در استان براي خدمت به مردم، حرکت در چارچوب قوانين، اصول علمي و برنامه محور است تاکيد فرمودند: طبق هدف‌ گذاري که در نظر گرفته شده، بايد ساليانه حدود 20هزار شغل ايجاد و 5 هزار ميليارد تومان نيز سرمايه‌گذاري کنيم. مستندات ارائه شده در کارگروه، نشان از موفقيت‌هاي استان در اين زمينه دارد.

استاندار همدان افزود: اشتغال، معيشت و توليد اولويت نخست استان است، تاکنون بيش از چهار هزار ميليارد تومان در استان سرمايه‌گذاري شده‌است. بحث هايي که مطرح شد نشان دهنده توفيق استان است و استان در شاخص هاي عمومي در کشور موقعيت خوبي دارد اما تا رسيدن به شاخص هاي مطلوب نياز به کار بيشتر مي باشد. ضرورت دارد به طرح‌هاي فناوري اطلاعات در زمينه شغل‌هاي جديد توجه بيشتري شود گفت: شغل‌هاي نوين فرصتي است که در سطح کشور نيز انجام شده‌اند،بايد از اين ظرفيت در استان استفاده شود. اگر قرار است علم را به ثروت تبديل کنيم، ضرورت دارد که ارتباط تنگاتنگي بين‌ دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي علمي و مراکز دانشگاهي انجام گيرد. مديران دانشگاه و دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي ايجاد ارتباط‌ هاي گسترده و هم‌افزايي اقدامات علمي و جدي انجام دهند.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 254

خدمات الکترونیک