منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 94 نتيجه
IP شما: 3.235.22.210

 

برگزاري بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان همدان در سال 1398

تاريخ 1398/05/31

برگزاري بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان همدان در سال 1398

بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان همدان با حضور معاون محترم رييس جمهور برگزار شد

14 دستگاه برتر استان همدان به مناسبت برگزاري بيست دومين جشنواره استاني شهيد رجايي در آستانه هفته دولت و همزمان با ميلاد  پر سعادت امام موسي کاظم (ع)  معرفي و تقدير شدند


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، مراسم  بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان در حضور جناب آقاي مهندس انصاري معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور و با حضور استاندار محترم همدان، رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مقامات لشکري و کشوري  روز پنجشنبه 31 مرداد 1398 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

در ابتداي مراسم جناب آقاي دکتر صيدايي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان گزارش تفصيلي اجراي برنامه ارزيابي عملکرد دستگاه هاي اجرايي استان در شاخص هاي عمومي و اختصاصي سال 97 و فرايند انتخاب دستگاه هاي برتر را ارائه نمود.

سپس رئيس محترم مجمع نمايندگان استان همدان جناب آقاي پور مختار با تاکيد بر ضرورت انتخاب شهيد رجايي توسط دولتمردان به عنوان يک الگو، گفت: در استان بعد از تنش‌هاي اقتصادي سنگين طي يک سال گذشته شاهد آرامش به ويژه در حوزه‌هاي اقتصادي، هم اکنون شاهد ايجاد نهضتي از کارآفرينان و افراد براي خوداشتغالي هستيم.

وي در ادامه تصريح کرد: استان داراي ظرفيت در حوزه توليد و اشتغال است و اميد که با حمايت ويژه استان را در اين حوزه به جايگاه برتر برسانيم. وي با اشاره به بحث گردشگري در استان ادامه داد: در گذشته زمينه‌هاي آن فراهم شده و هر بودجه و امکاني براي تحقق اين اهداف بايد فراهم شود.

جناب آقاي حاجي بابايي و جناب آقاي خجسته نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي از ديگر سخنرانان مراسم بودند که ضمن بزرگداشت خاطره شهيدان رجايي و باهنر و تاکيد بر تاسي مديران و دولتمردان به پيروي از طريقت و سيره ايشان در مديريت کشور، در حوزه اشتغال و دغدغه هاي جامعه در حوزه به کارگيري مستخدمان دولت از زواياي گوناکون به ايراد سخن پرداختند.

سپس جناب آقاي مهندس شاهرخي استاندار محترم همدان ضمن خير مقدم به مهنذس انصاري معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخذامي کشور با گراميداشت يکم شهريور روز همدان افزود: ما امروز در شرايطي وارد هفته دولت مي شويم که دشمنان نظام عزم خود را جزم کرده بودند تا به اين نظام آسيب وارد کنند.

استاندار همدان تاکيد کرد: از بيش از يک هزار واحد توليدي و صنعتي همدان حتي يک واحد نيز به دليل تحريم ها راکد يا تعطيل نشده است و به دنبال افزايش واحدهاي صنعتي استان هستيم. وي با بيان اينکه ما در جنگ اقتصادي هستيم و نقش مسئولان حمايت از توليدکنندگان است، بيان کرد: در شرايط کنوني، براي ما ساعت کار معني ندارد و همچون دوران هشت سال دفاع مقدس بايد با يک حرکت جهادي راه پيشرفت را هموار کنيم. وي ادامه داد: سند سه ساله راهبري و توسعه استان تدوين و براي مزيت هاي آن برنامه ريزي جامعي شده است.

مهندس شاهرخي افزود: در اين سند تکليف اشتغال براي هر دستگاه تعيين شده است که به طور متوسط هر سال  20 هزار شغل و در مجموع سه سال، 60 هزار شغل در استان ايجاد مي شود.

وي با بيان اينکه بايد در شرايط کنوني آرايش نظامي بگيريم، ادامه داد: اگر امروز بر اساس شاخص هاي منتشر شده، همدان به عنوان امن ترين استان هاي کشور معرفي شده، حاصل تلاش نيروهاي توانمند امنيتي استان است.

استاندار همدان همچنين با بيان اينکه يکم شهريور به پاس بزرگداشت مقام حکيم بوعلي سينا به عنوان روز پزشک و روز همدان نامگذاري شده است، گفت: همدان 500 سال سابقه پايتختي ايران زمين را دارد و همواره در طول تاريخ يکي از مهمترين مناطق ايران بوده است.

در ادامه مهندس انصاري معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور به ايراد سخن پرداخت و بيان داشت: هدف از استقرار دولت و نظام اداري تحقق سه موضوع اعمال حاكميت، توسعه كشور و ارائه خدمات به مردم است.

مهندس انصاري اعمال حاكميت را برقراري نظم، امنيت، آرامش و احقاق حقوق عامه دانست و تصريح كرد: بايد تماميت ارضي سرزمين و استقلال كشور مورد صيانت و محافظت قرار گيرد تا مردم با احساس امنيت بالا بتوانند به فعاليت‌هاي خود بپردازند. بخش قابل توجهي از فعاليت‌هاي مرتبط با اعمال حاكميت بر عهده قوه قضائيه، دستگاه‌هاي امنيتي، نظامي و انتظامي است.

معاون محترم رئيس جمهور توسعه كشور را هدف دوم استقرار دولت و نظام اداري معرفي كرد و گفت: دولت زيرساخت‌هاي لازم براي فعاليت مردم از قبيل توسعه راه‌ها، تأمين انرژي، آب، ارتباطات و بسياري از امور زيربنايي را انجام مي‌دهد تا زمينه‌ها و امكانات لازم براي فعاليت اقتصادي مردم و توسعه كشور فراهم شود.

وي اهداف برگزاري جشنواره شهيد رجايي را ارزيابي نحوه اجرا و ميزان پيشرفت برنامه جامع اصلاح نظام اداري در بعد شاخص هاي عمومي و ارزيابي شاخص‌هاي اختصاصي هر دستگاه را در بعد ماموريت و وظايف اختصاصي معرفي كرد و گفت: هرساله بر اساس اين شاخص‌ها، دستگاه‌ها ارزيابي مي‌شوند.

 رئيس محترم سازمان اداري و استخدامي کشور تاکيد کرد با برپايي جشنواره شهيد رجايي دستاوردهاي خوبي داشته ايم و رقابت دستگاه‌هاي اجرايي با هم و براي رسيدن به سطح بالاتري نسبت به شاخص‌هاي تعيين‌شده، سبب افزايش كيفيت خدمات به مردم مي‌شود.

مهندس انصاري با بيان اينكه در سال 97 نخستين بار علاوه بر ارزيابي عملكرد دستگاه‌ها در شاخص هاي عمومي و اختصاصي از سوي سازمان اداري و استخدامي كشور، ارزيابي و نظرخواهي از ميزان رضايتمندي مردم از نحوه پاسخگويي و ارائه خدمات دستگاه‌هاي اجرايي در سطح ملي نيز صورت گرفت، يادآور شد: در اين زمينه 24 دستگاه كشور در 31 استان مورد ارزيابي قرار گرفتند، كه هفته آينده و در برگزاري مراسم پاياني جشنواره شهيد رجايي با حضور رياست محترم جمهور، دستگاه‌هاي برتر در كسب رضايت‌مندي مردمي معرفي مي‌شوند.

وي خاطرنشان كرد: در اين نظرسنجي و بر اساس امتيازاتي كه از پاسخ‌هاي مردمي استخراج شده است، نحوه پاسخگويي و ارائه خدمات 41 درصد از دستگاه‌هاي اجرايي مورد رضايت مردم بوده و در 59 درصد دستگاه‌ها ميزان رضايتمندي از نظر مردم پايين بوده است كه بايد تلاش بيشتري از سوي اين دستگاه‌ها در افزايش رضايتمندي و ارتقاء سطح پاسخگويي صورت بگيرد.

در ادامه افزود: گزارش ميزان رضايت مردم از خدمت‌رساني دستگاه‌هاي هر استان را به استانداران ارائه كرده‌ايم و انتظار داريم با تلاش و برنامه‌ريزي استانداران شاهد عملكرد بهتر و رضايت‌مندي بيشتر مردم باشيم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور اعلام كرد: براي سال آينده سنجش رضايتمندي مردم از عملكرد دستگاه‌ها براي 50 دستگاه اجرايي انجام خواهد شد.وي با اشاره به نقش موثر نظارت مردمي در بهبود عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي كشور گفت: نظارت سازمان ‌يافته مردم بر دستگاه‌هاي اجرايي را با كمك استانداران و با مشاركت نهادهاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌ نهاد توسعه خواهيم داد و اميدواريم با توسعه نظارت مردمي بر نظام اداري شاهد سرعت گرفتن برنامه هاي اصلاح نظام اداري باشيم.

مهندس انصاري با بيان اينكه هفته دولت با ياد و خاطره شهيدان والامقام، رجايي و باهنر، گره خورده است با ذكر خاطراتي از نحوه سلوك و منش و عملكرد اين شهيدان گفت: براي ما مديران و كارگزاران دولت، آشنايي با روحيات و منش اين عزيزان مي‌تواند از بزرگ‌ترين و مهم‌ترين دستاوردهاي برگزاري هفته دولت باشد.

در پايان توسط مهندس انصاري طي برگزاري مراسم ويژه با حضور استاندار، نمايندگان محترم استان و مديران استاني از دستگاه هاي برگزيده و مديران ممتاز استان تقدير به عمل آمد.

 

لازم به ذکر است جشنواره شهيد رجايي همه ساله به منظور بزرگداشت شهيدان باهنر و شهيد رجايي در کليه استان ها و همچنين در سطح ملي برگزار مي شود و در اين جشنواره دستگاه هاي اجرايي در قالب پنج گروه تخصصي و براساس شاخص هاي عمومي و اختصاصي فرايند خود ارزيابي، ثبت و ضبط اطلاعات و مستندسازي در سامانه هاي پيش بيني شده و دريافت امتياز از شاخص هاي ارزيابي از دستگاه هاي ملي را در سامانه مربوطه اجرا نموده و سپس بر اساس مستندات بارگذاري شده و جلسات کارشناسي حضوري،  انتخاب دستگاه هاي برتر انجام مي گردد.

 

در بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان همدان پنج دستگاه برتر از هر کدام از گروه هاي تخصصي پنجگانه که بالاترين امتياز را در مجموع شاخص هاي عمومي و اختصاصي کسب کرده بودند معرفي و تقدير شدند.

همچنين  2 دستگاه در شاخص‌هاي عمومي، 2 دستگاه در شاخص‌هاي اختصاصي و 2  دستگاه که بالاترين رشد امتيازي و ميانگين امتياز استان را در شاخص هاي عمومي و اختصاصي کسب کردند و سه دستگاه که عملکردهاي بالايي در شاخص هاي ويژه داشته اند در فرايند جشنواره شهيد رجايي به عنوان دستگاه هاي برتر معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.

لازم به ذکر است چهار نفر از تيم‌هاي کاري موثر در هر يک از دستگاه‌هاي اجرايي برتر نيز در اين جشنواره معرفي و تقدير شدند. در جشنواره بيست و دوم براي اولين بار در استان علاوه بر 14 دستگاه که براساس آيين نامه معرفي شدند، هفت مدير استاني داراي خدمات برجسته در سال 97 با عنوان مديران با خدمات ممتاز معرفي شدند.

در پايان نيز از ستاد اقامه نماز، دفتر بازرسي و مديريت عملکرد استانداري، اداره کل بهزيستي، اداره کل حفاظت محيط زيست، شرکت توزيع برق، شرکت آب و فاضلاب، شرکت گاز و اداره کل امور اقتصادي و داراي استان همدان براي همکاري در ارزيابي ها تقدير شد.

 

 

عکس هاي بيشتر در گالري تصاوير

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 170

خدمات الکترونیک