منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 94 نتيجه
IP شما: 3.235.22.210

پنجمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

تاريخ 1398/05/24

پنجمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، پنجمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي  استان صبح روز پنجشنبه مورخ 24/05/1398 در محل سالن جلسات شهداي استانداري به رياست جناب آقاي مهندس شاهرخي استاندار محترم استان و با حضور جناب آقاي دکتر صيدايي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، جناب آقاي دکتر حاجي بابايي و جناب آقاي خجسته نمايندگان محترم مردم شهرستانهاي همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي محترم ستاد برگزار شد.

در ابتداي جلسه دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همراهي و همدلي مجموعه مديريتي استان با نمايندگان محترم مجلس را يکي از مزيت هاي مهم در استان دانستند و گفتند به حمدالله استان با نگاه برنامه محوري در مسير توسعه پيش مي رود و سند راهبردي و برنامه عملياتي سه ساله استان همدان به عنوان مبناي کار قرار گرفته و دستگاه ها براساس آن فعاليت هاي سال خود را پيش مي برند. ايشان در ادامه بيان کردند از شاخص هاي ديگري که در استان مي توانيم از آن نام ببريم پشتوانه آمايشي برنامه هاي استان است و مطالعات آمايش سرزمين پشتوانه برنامه هاي اجرايي قرار مي گيرد تا بتوان به طور قطعي در مسير توسعه گام برداشت.

دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان بيان داشتند يکي از مزيت هاي مهم استان توسعه مشارکت بخش خصوصي است، آمار 526 پروژه واگذار شده به بخش خصوصي حاکي از اين است که استان در اين زمينه توانايي بالايي را دارد و با توجه به مصوبه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي و سران قوا که همه سازوکارهاي لازم براي واگذاري بيشتر پروژه ها به بخش خصوصي بيش بيني شده است از جمله قيمت گذاري تا 80 در صد تخفيف در مناطق محروم، معافيت از ماليات 10 ساله، اجازه تغيير کاربري، اقساط طولاني مدت، قيمت کارشناسي معقول و همه سازوکارهاي حمايتي پيش بيني شده است لذا مي طلبد که دستگاههاي اجرايي استان پيگيري هاي لازم را براي  واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي  داشته باشند.

در ادامه جناب آقاي مهندس شاهرخي، استاندار محترم استان فرمودند واگذاري طرح ها موضوع با اهميتي است که در سال جاري بايد 100 طرح به بخش خصوصي واگذار شود. ايشان با تاکيد بر اينکه واگذاري اين طرح ها با سرعت بيشتري پيش مي رود، خاطرنشان کردند: با تدوين سند راهبردي و عملياتي تا پايان برنامه ششم يک ميثاق شکل گرفته که با توجه به مزيت ها براي هر شهرستان طرح هايي تعريف شده است.

رئيس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با اشاره به ويژگي هاي اقتصادي، فرهنگي، گردشگري و اجتماعي شهرستان هاي استان بيان فرمودند: بر اساس ظرفيت هاي موجود استان، سند راهبردي سه ساله اي تدوين گرديده که جهت گيري ها در حوزه هاي مختلف در سه سال پيش رو برنامه ريزي شود و ايجاد اشتغال، بهبود معيشت مردم و رونق توليد از اولويت هاي اين سند مي باشد.

ايشان با بيان اينکه کميته ويژه اي براي ثبت جهاني هگمتانه تشکيل شده است فرمودند: کميته اي براي ثبت جهاني مبل و منبت ملاير و کميته اي براي پيگيري ويژه و شتاب دهي به توسعه منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد تشکيل شود.

استاندار محترم استان همچنين با تاکيد بر جذب سرمايه گذار و واگذاري امور به بخش خصوصي بيان کردند: بايد پاي سرمايه گذار و بخش خصوصي را به استان باز و زمينه را براي سرمايه گذاري فراهم کنيم و با تشکيل شوراي راهبري سرمايه گذاري و با حضور مقام هاي ارشد سياسي، انتظامي، امنيتي اگر موانعي بر سر راه سرمايه گذاري باشد برطرف مي شود.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 173

خدمات الکترونیک