منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 94 نتيجه
IP شما: 3.235.22.210

 

پنجمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان تشکيل شد

تاريخ 1398/05/10

پنجمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان تشکيل شد

 

دکتر صيدايي خبر داد:

تاکنون 42 درصد از اعتبارات همدان تخصيص يافته است


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، پنجمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با حضور استاندار محترم همدان، رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان، نمايندگان محترم مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي، نماينده محترم مردم شهرستان بهار و کبودرآهنگ در مجلس شواي اسلامي و مديران دستگاههاي اجرايي استان مورخ 10/05/1398 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با اشاره به اينکه اعتبارات کل استان 435 ميليارد تومان است تصريح کرد: تاکنون 42 درصد از اين اعتبارات تاکنون تخصيص يافته است.

دکتر صيدايي با تاکيد براينکه پروژه هاي مربوط به سند راهبردي سه ساله براي استان مهم و کليدي هستند، افزود: 1743 پروژه در سال 98 از کميته هاي برنامه ريزي استان مصوبه گرفته اند.

وي درباره اعتبارات سال 98 استان همدان، گفت: اعتبارات تملک استان در سالجاري 86  ميليارد و500  ميليون تومان و تخصيص 6 ماهه اعتبارات هزينه اي استان  324 ميليارد تومان بوده که 46 درصد ابلاغ شده است.

دکتر صيدايي اظهار کرد: درآمد استان در سالجاري 912 ميليارد تومان در نظر گرفته شده که 85 درصد آن مربوط به ماليات است.

وي  اضافه کرد: 211 ميليارد تومان اعتبار رديف متوازن داريم که 30 درصد آن تخصيص يافته است؛ اعتبارات نفت و گاز نيز 59 ميليارد تومان است که  10.5 درصد تخصيص يافته است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از شناسايي 100 پروژه براي واگذاري به بخش خصوصي خبرداد و گفت: 100 پروژه در دست شناسايي، برنامه ريزي و ظرفيت سنجي توسط دستگاه هاي استان هستند تا به بخش خصوصي واگذارشوند.

در ادامه آقاي مهندس شاهرخي، استاندار محترم همدان فرمودند: نزديک به هزار ميليارد تومان اعتبار براي جبران خسارت به استان همدان اختصاص داده شده، براي 8000 واحد مسکن در روستاها و 1000 واحد مسکن شهري تسهيلات ابلاغ شده که مساکن بازسازي  شوند و در 9000 واحد مسکن نيز تعميرات انجام خواهد شد.

وي يادآور شد: استان همدان رتبه اول کشور در واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي را دارا است و 23 درصد کل سهم ريالي واگذاري هاي کشور مربوط به استان همدان است، استان همدان تبديل به کارگاه بزرگ سازندگي شده است و کار و تلاش در آن به خوبي مشهود است.

جناب آقاي پورمختار، نماينده محترم مردم  شهرستان بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پيشنهاد مي کنم ساختار جديد بودجه بندي در دستور کار شوراي برنامه ريزي قرار بگيرد و مديران با اين ساختار بيشتر آشنا شوند، گفت: انتظار است از طرح هاي بنياد مسکن حمايت شود تا مسائل روستاها بيشتر حل شود.

وي با بيان اينکه نيازمند توجه بيشتر به مناطق محروم هستيم و بايد بر افزايش و ارتقا شاخص هايي که باعث رفع محروميت مي شود، تمرکز کنيم، گفت: مديران کل براي پيگيري امور بايد به وزارتخانه ها بروند.

جناب آقاي دکتر حاجي بابايي، نماينده محترم مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پيشنهاد مي کنم شوراي سياست گذاري منطقه ويژه مبتني بر فناوري هاي برتر تشکيل شود، امروز ايران در اوج قدرت و اقتدار در منطقه است و هر روز هم که جلوتر مي رويم وضعيت اقتصادي بهتر خواهد شد.

جناب آقاي خجسته، نماينده محترم مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه همدان به سمت افق روشني پيش مي رود  و توجه به سرمايه گذار و جذب آن اصل مهمي است، روند جذب سرمايه گذاري در استان همدان خيلي خوب است و همدان آمادگي کامل براي جذب سرمايه گذار دارد، گفت: افق همدان روشن است و با همدلي کارها پيش مي رود.

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 180

خدمات الکترونیک