منوي خدمات سازمان را در ارتباط با شرح وظايف سازماني چگونه ارزيابي مي کنيد؟

 تایید  تعداد آرا: 15 نتيجه
IP شما: 34.232.62.209

چهارمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان برگزار شد

تاريخ 1398/04/13

چهارمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان برگزار شد


رئيس سازمان مديريريت و برنامه ريزي استان خبر داد:

اعتبارات هزينه اي همدان نسبت به سال گذشته ?? درصد رشد داشته است

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، چهارمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با حضور استاندار، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نمايندگان مردم استان درمجلس شوراي اسلامي و اعضاي اصلي شوراي مورخ1398/04/13  در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گفت: اعتبارات استان در سال جديد در دو بخش تملک و هزينه‌اي تعريف‌شده است که بر اساس وضعيت شهرستان‌ها و پروژه‌هاي موجود در استان اين بودجه تقسيم مي‌شود.

وي بيان کرد: در بخش اعتبارات تملکي و 3 درصد نفت و گاز که بايد صرفاً براي محروميت‌زدايي صرف شود، درمجموع 420 هزار نفر از جمعيت استان که در مناطق کمتر توسعه‌يافته هستند مي‌توانند از اين ظرفيت استفاده کنند.

دکتر صيدايي افزود: اعتبارات تملکي استان و مبناي توزيع آن در شهرستان‌ها بر اساس فصل‌هاي موجود در برنامه تهيه‌شده است يعني اعتبارات موجود بر اساس تعداد برنامه هر شهرستان توزيع‌شده است.

وي گفت: امسال قانون به ما اجازه داده براي پروژه‌هايي که تمامي استان را پوشش داده و منحصر به يک شهرستان نيستند بودجه جداگانه در نظر بگيريم  و علاوه بر آن نيز 18 ميليارد تومان براي تعمير و تجهيز ادارات در استان در نظر گرفته‌شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گفت: در بخش اعتبارات متوازن نيز استان‌هايي که سطح متوازن آنها از ميانگين کشوري پايين باشد بر اساس 21 شاخص موجود  که مبناي توزيع اعتبارات در اين بخش است مي‌توانند از اين اعتبارات بهره‌مند شوند که البته ارقام آن از سوي وزارتخانه‌ها به ما اعلام‌شده است.

دکترصيدايي تأکيد کرد: 85 درصد اعتبارات تملک، ملي است يعني در اختيار وزيران است بنابراين آنچه آورده استان در بخش اعتبارات را بالا مي‌برد تلاش مديران استان و استفاده از ظرفيت نمايندگان براي جذب اعتبارات از رديف‌هاي ملي است.

وي گفت: در بخش اعتبارات هزينه‌اي نيز براي استان 328 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است بنابراين ادارات نگران پرداخت حقوق مزايا و ديگر مباحث مربوط به کارمندان نباشند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان افزود: در استان 2 هزار پروژه عمراني وجود دارد که انتظار داريم هزينه و اعتبارات استان با اولويت دادن به معيشت مردم صرف اتمام اين پروژه‌هاي ناتمام شود.

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 191

خدمات الکترونیک