سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان با حضور معاون محترم امور اقتصادي و هماهنگي برنامه و بودجه کشور برگزار شد

تاريخ 1398/04/06

سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان

سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان با حضور معاون محترم امور اقتصادي و هماهنگي برنامه و بودجه کشور برگزار شد


دکتر پور محمدي:

استان همدان به عنوان محور اقتصاد مقاومتي منطقه سه آمايش کشور با حضور استان هاي  ايلام، کرمانشاه و مرکزي انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با حضور دکتر پور محمدي معاون محترم امور اقتصادي و هماهنگي برنامه وبودجه و دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي کشور بهمراه روساي محترم ( امور استانها، بهداشت ودرمان، اشتغال، آب، راه، گردشگري، پايش ارزيابي واطلاعات مديريت )، دکتر شهيد زاده رئيس محترم هيات عامل صندوق توسعه ملي کشور، استاندار محترم همدان، رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نمايندگاه محترم مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران ومديران محترم دستگاههاي اجرايي استان صبح روز پنجشنبه مورخ 1398/04/06 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به شرح گزارش اجمالي از نتايج سفر رياست جمهوري به همدان پرداخت و سپس با اشاره به اجراي برنامه ها در سطح استان از سال  95 در حوزه اقتصاد مقاومتي بيان کرد: برنامه اصلي استان همدان گردشگري است که اقدامات خوبي صورت گرفته است.

وي با اشاره به ارائه تسهيلات روستايي عنوان کرد: هم اکنون همدان رتبه نخست کشور را در جذب تسهيلات فراگير روستايي دارد.

دکتر صيدايي با بيان اينکه 660 ميليارد ريال کمبود اعتبار داريم و اعتبارات تملک دارايي هاي سرمايه اي ابلاغ شده به استان براي تکميل طرح ها کافي نيست افزود: از سازمان برنامه و بودجه کشور تقاضا داريم در زمينه واگذاري اختيارات در حوزه فعاليت هاي بودجه استان توجه ويژه به استان همدان داشته باشند.

دکتر پور محمدي معاون امور اقتصادي و هماهنگي سازمان برنامه و بودجه کشور، استان همدان را از نگاه سازمان برنامه و بودجه به ويژه از لحاظ جغرافيا، تاريخ و فرهنگ با اهميت دانست و اظهار داشت: همدان نمونه بارزي است تا با برنامه ريزي و هماهنگي به عنوان الگو در اقتصاد مقاومتي تعيين شود.

وي افزود: استان همدان به عنوان محور اقتصاد مقاومتي منطقه سه آمايش کشور با حضور استان هاي  ايلام، کرمانشاه و مرکزي انتخاب شده است.

دکتر پور محمدي با اشاره به اينکه با توجه به شرايط اقتصادي کشور، امسال 76 هزار ميليارد تومان از هزينه‌هاي جاري کشور کاهش مي‌يابد، گفت: همايش‌ها، سفر‌ها و برنامه‌هاي غير ضروري دستگاههاي اجرايي و دولت حذف مي‌شود.

وي افزود: هنر مديران استاني جذب پول از مرکز باشد، پول به هرکجا که جاذبه باشد مي رود و اين هنر مديران ملي نيست که پول بدهند بلکه مديران استاني بايد جاذبه اي ايجاد کنند که پول به آن سمت برود.
معاون امور اقتصادي و هماهنگي سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکيد بر اينکه اولويت دولت در توليد اشتغال و معيشت مردم است، افزود: با برنامه ريزي هاي پيش بيني شده، وابستگي بودجه به نفت قطع مي‌شود.

دکتر پور محمدي گردشگري را يکي از محورهاي مهم توسعه استان همدان بيان کرد.

دکتر شهيد زاده رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي کشور با اشاره به مصوبات مجلس شوراي اسلامي و راه اندازي صندوق توسعه ملي در کشور بيان کرد: اين صندوق براي از بين بردن مشکل حساب ذخيره ارزي در کشور ايجاد شد و از ابتدا تسهيلات ارزي آن منوط به پروژه هاي اقتصادي و کارآفرين بود.

وي با اشاره به اينکه در اختصاص تسهيلات اين صندوق به استان‌ها محدوديتي وجود ندارد و 80 درصد اعتبارات براي بخش خصوصي پيش بيني شده است، گفت: نرخ سود تسهيلات اين صندوق در مناطق محروم از 4درصد کمتر است.

مهندس شاهرخي استاندار همدان با اشاره به تدوين سند راهبردي سه ساله استان همدان افزود: اين سند نقشه راهي براي استان همدان است و مسير توسعه استان به دقت مشخص شده است.

وي با تاکيد بر اينکه در استان همدان کمترين حاشيه وجود دارد عنوان کرد: توجه همه مسئولان معطوف کار و تلاش است.

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 103

پیوندها

خدمات الکترونیک