نخستين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان در سال جديد با حضور قائم مقام صندوق توسعه ملي برگزار شد

تاريخ 1398/02/26

نخستين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان در سال جديد با حضور قائم مقام صندوق توسعه ملي  برگزار شد

قائم مقام صندوق توسعه ملي:

پرداخت تسهيلات با سود سه و نيم  درصد به کارآفرينان

جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با محوريت چگونگي استفاده از تسهيلات صندوق توسعه ملي برگزار شد


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، نخستين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان در سال جديد با حضور قائم مقام صندوق توسعه ملي، استاندار همدان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نمايندگان مردم استان دز مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران و مديران کل دستگاههاي اجرايي استان در مورخ 1398/02/26 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

در ابتداي جلسه دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و دبير شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان به اجمالي از شرايط موجود استان پرداخت و افزود: استان همدان داراي پيشينه تاريخي و تمدني است و پايتخت تاريخ و تمدن در کشور بشمار مي رود و استان از حيث موقعيت جغرافيايي، موقعيت ويژه اي دارد و داراي توانمنديها و ظرفيتهاي بالايي ميباشد. و از همه مهمتر مردم پرتلاش و در بحث مديريت، وحدت بسيار خوبي حاکم است.

دکتر صيدايي اظهار داشت: استان از حيث شاخص هاي توسعه در بسياري از موارد موقعيت برجسته و با توجه به جايگاه خوب، بسياري از توانمنديهاي استان به فعليت رسيدند.

دکتر صالح قائم مقام صندوق توسعه ملي با تشريح وضعيت صندوق توسعه ملي گفت: اين صندوق با هدف توان افزايي بخش خصوصي  تسهيلات با سود سه ونيم  درصد پرداخت مي کند.
دکتر صالح افزود: نرخ سود تسهيلات ابتدا 6 درصد درنظر گرفته شد، اما با تصميم ستاد اقتصاد مقاومتي به سه ونيم  درصد کاهش يافت .
وي تصريح کرد: قرار است بزودي توليد کنندگان اين استان هم از مزاياي اين صندوق بهره مند شوند.

قائم مقام صندوق توسعه ملي در همدان اظهار داشت: براساس اين برنامه تا سال 1400 بايد سالانه 20 هزار شغل ايجاد شود تا شاهد کاهش نرخ بيکاري است.
وي پرداختن به معيشت مردم را از مهمترين اولويت ها ذکر کرد و افزود: اين امر مهم در حمايت از توليد و بخش خصوصي و استفاده از امکانات به وقوع مي پيوند.

در ادامه استاندار و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي در خصوص صندوق توسعه ملي به ايراد سخناني پرداختند.

و در پايان اين جلسه از کتاب چکيده مطالعات آمايش سرزمين استان همدان رونمايي شد.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 84

پیوندها

خدمات الکترونیک