کار گروه تخصصي توسعه روستايي و عشايري استان همدان

جايگاه مطلوب همدان در جذب اعتبارات استاني

جلسه کار گروه تخصصي توسعه روستايي و عشايري استان همدان برگزار شد

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان مطرح کرد:

جايگاه مطلوب همدان در جذب اعتبارات استاني


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، جلسه کارگروه تخصصي توسعه روستايي و عشايري استان همدان مورخ ??/??/?? در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

دکترصيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان با بيان اينکه اين جلسه حاصل کار مطالعات مربوط به 5شهرستان شمالي استان است، اظهار کرد: کار مطالعاتي در مورد 78 روستا مورد بررسي قرار گرفت.

وي با بيان اينکه در طرح «توسعه اقتصادي و اشتغالزايي روستايي» اشتغال پايدار، توسعه و معيشت روستاييان مورد بررسي قرار گرفت، افزود: مشاور اين طرح قريب به يک سال بر روي اين طرح کار کرده است.

دکتر صيدايي افزود: امروز نتايج اين مطالعه در جلسه مورد بررسي قرار گرفت، عنوان کرد: براي هر کدام از روستاها بين 5 تا 12 پروژه‌اي که منطبق با مزيت نسبي روستا و اشتغال و توسعه است پيشنهاد ارائه شده است.

وي ادامه داد: اين طرح از جمله مطالعاتي است که جنبه کاربردي صد درصدي دارد، گفت: مشارکت روستاييان در آن ديده شده و با دهياران در اين زمينه صحبت شده که حاصل نتايج آن مي‌تواند براي ادارات کل و سازمان‌هاي متولي بخش توسعه روستايي هستند به شکل کاربردي و علمي مورد بهره‌برداري قرار گيرد.

دکتر صيدايي اضافه کرد: از زماني که اين طرح مطالعاتي در اختيار سازمان مديريت استان قرار گرفته هرچه سريعتر در اختيار دستگاهاي ديگر قرار داده مي‌شود، خاطرنشان کرد: در اولين فرصت برنامه‌ريزي‌هاي لازم در زمينه انجام خواهد گرفت.

وي در ادامه با بيان اينکه استان در جذب اعتبارات استاني جايگاه مناسب را در بين استان‌هاي ديگر دارد، تصريح کرد: اين نشان دهنده عزم جدي مديريت استان در اين امرمهم است.

رئيس سازمان مديريت استان افزود: استان تلاش کرد تا از بهترين مشاور استفاده کند و از حيث تخصص مورد توجه قرار گرفته است و در اين طرح شرح خدمات در روستاها خوب ديده شده است.

دکتر صيدايي خاطرنشان کرد: با برگزاري اين نوع از جلسات ابزار کار مديريتي است و مطالعات در اختيار دستگاه‌ها قرار مي‌گيرد و اميد است با اقدامات صورت گرفته بتوانيم شاهد اثرگذاري در زندگي و معيشت روستاييان در آينده نزديک باشيم.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 186

خدمات الکترونیک