حضور دکتر پارسا رئيس مرکز آمار ايران در استان

نشست رئيس مرکز آمار ايران با همکاران معاونت آمارسازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان

تاريخ 1397/10/13

نشست صميمي رئيس مرکز آمار ايران با همکاران معاونت آمار استان همدان

رئيس مرکز آمار ايران خبر داد:

نرخ تورم سالانه تا پايان آذر ماه امسال به 18 درصد رسيد

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، نشست صميمي رئيس مرکز آمار ايران با همکاران معاونت آمار استان، ظهر روز پنجشنبه مورخ 13/10/1397 در محل سالن جلسات امام مهدي (عج) سازمان برگزار شد.

رئيس مرکز آمار ايران در اين نشست از پائين بودن نرخ تورم دراستان همدان نسبت به ميانگين کشور خبر داد وگفت : نرخ بيکاري استان همدان در حال حاضر 2.7 درصد است که ميانگين کشوري آن 7.11 درصد است.

دکتر پارسا درحاشيه اين نشست گفت: تورم نقطه به نقطه در کشور در ماه منتهي به آذرماه به 37.5 درصد رسيد.

وي همچنين از افزايش 6 دهم درصدي نرخ مشارکت اقتصادي در کشورهم خبر داد وگفت: هم اکنون نرخ مشارکت اقتصادي در کشور 40.5 درصد داست .

رئيس مرکز آمار ايران در ادامه از تحول واصلاح در نظام آماري کشورنيز خبر داد و خاطرنشان کرد : کشور بايد يک مرجع رسمي براي اعلام نرخ رشد اقتصادي و تورم وبيکاري داشته باشد.

دکتر پارسا اظهار کرد: در سال 95 اولين سرشماري اينترنتي با تبلت را در کشور داشتيم که اين سرشماري رکورد 48 درصدي را از آن خود کرد.

وي افزود: اين رکورد در ميان کشورهايي که براي اولين بار سرشماري اينترنتي داشته‌اند رقم بالايي است و در ادامه عنوان کرد که زمان سرشماري سنتي ديگر به اتمام رسيده و بايد از روش‌هاي نو استفاده کرد.

رئيس مرکز آمار ايران گفت: اختلاف آمار در مراکز آماري بلايي بزرگ است که اين مسئله موجب بي اعتمادي در بين مردم مي شود، در حالي که اساس توسعه در دنيا اعتماد است.

پارسا تاکيد کرد: آمار درست و کارشناسي باعث حرکت درست و اصولي دستگاه ها بر اساس يک نقشه راه مي شود و بايد برنامه ها بر اساس کار کارشناسي باشد.

وي با اشاره به اينکه به فرموده مقام معظم رهبري دستکاري در آمارها گناه کبيره است، گفت: مرجع اصلي آمار در کشور مرکز آمار ايران است که از جامعيت کامل و استاندارد برخوردار است.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 121

خدمات الکترونیک