جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان برگزار شد

تاريخ 1397/10/13

جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان برگزار شد

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان خبر داد:

در سال98 سهم درآمد استان همدان به 724 ميليارد تومان مي‌رسد

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با حضور استاندارهمدان، رئيس مرکز آمار ايران، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي استان و مديران دستگاههاي اجرايي استان مورخ 1397/10/13 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان بيان کرد: توجه به توليد، اشتغال، بسترسازي براي حضور و مشارکت بخش خصوصي و اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام از سياست‌هاي جدي کشور و استان در سال 98 است و قرار است تا تمرکز در شهرستان‌ها و استان‌ها بر روي اين موارد باشد.

دکتر صيدايي عنوان کرد: 65 ميليارد تومان سهم درآمدي استان در سال 97 بود که براي سال 97 به 724 ميليارد رسيده و رشد 12 درصدي را در اين بخش در استان داريم.

وي با اشاره به اينکه سند راهبردي و برش سه ساله استان در حال تهيه است تا بر روي پروژه‌هاي خاص تمرکز کنيم، گفت: پيگيري سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، پيگيري معيشت مردم، بسترسازي براي سرمايه گذاري و جذب منابع، همگرايي براي کالا و خدمات عمومي، افزايش بهره‌وري، ساماندهي طرح‌هاي تملک دارايي از ديگر موارد مورد اهميت در سال 98 است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان بيان کرد: رشد 13 درصدي براي منابع مالي پيش‌بيني شده، در اولويت بندي طرح هاي عمراني و در شاخص‌هاي انضباط مالي تمرکز ويژه‌اي داشته است.

دکتر صيدايي عنوان کرد: توسعه توازن منطقه‌اي را بخشي از عدالت اجتماعي مي‌دانيم که طرح سلامت، تداوم يارانه‌ها، ارتقاي معيشت عمومي، بهبود فضاي کسب و کار، بهبود تعادل منطقه‌اي و غيره بسيار حائز اهميت است.

وي با اشاره به مقايسه بودجه 97و 98 استان اظهار داشت: منابع يا هزينه‌اي و يا تملک در بخش‌هاي مختلف است، در سال 97 اعتبار هزينه‌اي 279 ميليارد تومان بود که در لايحه 98 به 334 ميليارد تومان رسيده و رشد حدود 20 درصدي را در اين بخش داريم.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اظهار داشت: در اعتبارات تملک در بخش استاني که  69 ميليارد اعتبار داشتيم و به  90 ميليارد رسيديم و رشد 30 درصدي داشتيم و در 3 درصد نفت و گاز نيز  62 ميليارد و 800 ميليون تومان در سال  97 اعتبارات نفت و گاز همدان بود که امسال به 68 ميليارد تومان رسيديم و رشد  8 درصد را داريم.

دکتر صيدايي تصريح کرد: در الزامات به 25 درصد رسيديم و رشد  34 درصد را داريم و در قانون استفاده متوازن که اعتبارات استاني  185 ميليارد تومان داشتيم که به  211  ميليارد رسيده و در بخش اعتبارات ملي از  78 به  90 ميليارد و رشد  17  درصدي رسيده است.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 122

خدمات الکترونیک