نشست هم انديشي روحانيون، ائمه جمعه و جماعات استان همدان

رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان همدان از آمادگي واگذاري حدود 2 هزار طرح دولتي به بخش خصوصي در استان خبر داد

 

رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان همدان از آمادگي واگذاري حدود 2 هزار طرح دولتي به بخش خصوصي در استان  خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان همدان، دکتر صيدايي صبح روز شنبه 19 اسفندماه 96 در نشست هم‌انديشي روحانيون، ائمه جمعه و جماعات استان همدان، اظهار کرد: سهميه همدان در 2 سال اخير واگذاري 144 طرح به بخش خصوصي بود که بر اساس آمار دستگاه‌هاي استان تا امروز، 524 طرح واگذار شده و حدود 2 هزار طرح دولتي در استان همدان آماده واگذاري به بخش خصوصي بوده و براي تعدادي از اين طرح‌ها سرمايه‌گذاري‌هاي گسترده‌اي انجام شده است.
وي افزود: سياست واگذاري طرح‌هاي دولتي به بخش خصوصي در همدان با توفيق بالايي انجام گرفته و در اين راستا توانستيم در سال‌هاي 95 و 96 فراتر از سهميه خود عمل کنيم.
دکتر صيدايي ادامه داد: با همه محدوديت‌ها، 15 هزار ميليارد ريال تسهيلات مختلف با بهره کم در نظام بانکي استان وجود دارد که در زمينه اشتغالزايي هدايت مي‌شوند به طوري که تا کنون 10 هزار ميليارد ريال از منابع بانکي براي حوزه اشتغال و توليد پرداخت شده است.
وي با بيان اينکه چهار هزار و 500 ميليارد ريال براي رونق توليد و رفع مشکلات واحدهاي صنعتي استان تزريق شده است، گفت: سهميه اشتغال همدان در سالجاري حدود 19 هزار و 900 شغل بوده که تاکنون بستر اشتغال براي 19 هزار نفر فراهم شده است و با وحدت و تلاش مضاعف اين رقم را به 30 هزار نفر مي‌رسانيم.
رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان با بيان اينکه اين استان در بحث گلخانه‌داري ظرفيت بالايي دارد، افزود: طبق آمار سازمان جهادکشاورزي حدود 100 هکتار زمين براي ايجاد گلخانه بسترسازي و بخشي از اين طرح‌ها بهره‌برداري شده است.
وي با بيان اينکه استفاده از انرژي خورشيدي از ديگر ظرفيت‌هاي مهم استان است، گفت: در همين چارچوب 200 مگاوات انرژي خورشيدي در همدان ظرفيت‌سنجي و حدود 70 مگاوات آن بهره‌برداري شده و يک سرمايه‌گذار خارجي نيز براي توليد 500 مگاوات برق اعلام آمادگي کرده است.
دکتر صيدايي به مشکل کاهش منابع آب زيرزميني اشاره و اضافه کرد: انسداد چاه‌هاي غيرمجاز يکي از راهبردهاي عملي براي جلوگيري از گسترش بحران آب است و در اين ارتباط با اجراي طرح‌هاي کارشناسي و انسداد چاه‌هاي غيرمجاز حدود 200 ميليون مترمکعب آب در استان صرفه‌جويي شده است.
رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان خاطرنشان کرد: بسترسازي براي احداث هتل با راهبرد توسعه گردشگري در همدان به صورت جدي دنبال مي‌شود و اين اقدامات از جمله دستاوردهاي استان در بحث اقتصاد مقاومتي است.
وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانيت به علت اينکه صاحبان علم، انديشه، معرفت ديني و تعامل مردمي‌اند، داراي جايگاه مهمي در اين نظام هستند به همين علت در تحقق فرامين مقام معظم رهبري و اسناد راهبردي و توسعه کشور جايگاه پراهميتي دارند.
دکتر صيدايي در پايان يادآور شد: دانش‌بنياني بودن، درون‌زا و برون‌زا بودن، عدالت‌محوري و مردمي بودن از شاخصه‌هاي تحقق اقتصاد مقاومتي است.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 199

خدمات الکترونیک