جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي 97/04/20استان همدان برگزار شد

 

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

يکصدو سي ميليارد تومان از اعتبارات منابع استان هنوز توسط دستگاه‌ها جذب نشده است.  

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان،جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با حضور کليه اعضاي ستاد و مديران دستگاههاي اجرايي استان در صبح روز پنج شنبه مورخ 1397/04/20 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

اين جلسه در راستاي اعتبارات منابع استان و با هدف بررسي راهکاراهايي جهت جذب اعتبارات استان توسط دستگاههاي اجرايي تشکيل شد.

مديرکل ديوان محاسبات استان همدان اظهار داشت: با بررسي‌هاي لازم مشخص شده که 70 درصد از اعتبارات کشور در بخش هزينه‌اي و صرف حقوق و مزاياي کارکنان مي‌شود و تنها 30 درصد از اعتبارات صرف اقدامات عمراني مي‌شود که يکي از آيتم‌هاي رشد و توسعه است.

وي با اشاره به اينکه اعتقاد ما بر اين است که اگر 30 درصد اعتبارات عمراني در جهت اقدامات توسعه‌اي و تأمين رفاه مردم به کار گرفته شود هزينه‌هاي درست است، افزود: بايستي در پاسداري از اين اعتبارات کوتاهي نشود.

نيکخو با بيان اينکه هدف نهادهاي نظارتي اصلاح سيستم‌ها است، عنوان کرد: اصلاح سيستم‌ها توسط نهادهاي نظارتي با هدف ايجاد سلامت اداري انجام مي‌شود.

وي بيان کرد: در اقتصاد مقاومتي که مدنظر مقام معظم رهبري است ما با تکيه بر اقتصاد کلان کشور و نيروهاي متعهد، متخصص و فني مي‌توانيم بستر را براي تصميم‌گيران و تصميم سازان محيا کنيم. 

مديرکل ديوان محاسبات استان با بيان اينکه در مجموع اعتبارات مصوب براي استان 442 ميليارد تومان است، تأکيد کرد: 272 ميليارد تومان اعتبار تخصيص يافته و 150 ميليارد تومان اعتبار نيز هزينه شده است اما 130 ميليارد تومان از اعتبارات هنوز توسط ادارات جذب نشده است.

مديرکل اقتصاد و دارايي استان نيز در خصوص جذب اعتبارات و مهلت قانوني آن توسط دستگاههاي اجرايي بيان کرد: جذب اعتبارات دستگاهها در مرحله نخست تا 24 تيرماه و در مرحله دوم تا 31 تيرماه سال جاري مي باشد.

وي تصريح کرد: دستگاههايي که قسمتي از اعتبارات را جذب کرده اند اما مقداري از آن باقي مانده است که تا تاريخ 8 مردادماه امسال مهلت جذب باقي مانده اعتبار را دارند.

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 95

خدمات الکترونیک