جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان

نخستين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان در سال 97 برگزار شد

نخستين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان در سال 97 برگزار شد


بودجه امسال همدان ?? هزار و ??? ميليارد ريال اعلام شد

 رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان با بيان اينکه بودجه امسال همدان ?? هزار و ??? ميليارد ريال است گفت: ??? ميليارد تومان کل اعتبارات عمراني استان در سال ?? است.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان همدان، جلسه شوراي برنامه‌ ريزي و توسعه استان با حضور استاندار،رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي،نمايندگان مجلس استان و مديران ومسئولين دستگاهاي اجرايي استان مورخ 06/02/97 در سالن جلسات شهداي استانداري برگزار شد.

 

کتاب " برنامه عملياتي سال ???? استان همدان " رونمايي شد

در ابتداي جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان از کتاب " برنامه عملياتي سال ???? استان همدان " رونمايي شد.

رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي اظهار داشت: در اين مجموعه سعي شده تا پس از شناسايي نقاط قوت و ضعف و توانمندي‌هاي استان سند عملياتي براي توزيع کارآمد بودجه استان در سال 97 تهيه شود.

دکتر صيدايي با بيان اينکه برنامه ريزي عملياتي توانسته بازخورد بهتري از ساير شيوه‌ها داشته باشد گفت: اين کتاب بخش‌هاي مختلفي را شامل مي شود که در ابتداي آن سيماي کلي استان آورده شده است.

اين کتاب توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و در سرفصل هاي امور عمومي و اجتماعي،امور اقتصادي و امور زير بنايي در 340 صفحه تهيه و منتشر شده است.

دکتر صيدايي بيان کرد: بودجه امسال همدان 12 هزار و 225 ميليارد ريال است که در تبصره يک قانون مصوب شده و در سال 96 به ميزان 11 هزار بوده که با رشد 11 درصدي در مجلس مصوب شده است.

وي اظهار داشت: مجموع اعتبارات سال 96 استان همدان در تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي 284 ميليارد تومان بوده که 65 درصد تخصيص اعتبار داشتيم و از محل ساير رديف‌ها 309 ميليارد تومان استان در اختيار داشته که 33.7 درصد تخصيص داشتيم و در مجموع اعتبارات تملک دارايي استان 593 ميليارد بوده که 48.7 درصد تخصيص يافته است.

دکتر صيدايي اظهار داشت: در بحث درآمدها در 96، به ميزان 602 ميليارد بوده که امسال به 632 ميليارد افزايش يافته و 5 درصد افزايش يافته است.

وي اعلام کرد: در بحث وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي 11 ميليارد و 500 ميليون تومان براي اين حوزه در استان همدان، 264 ميليارد تومان  اعتبارراه و شهرسازي استان و براي شرکت آب و فاضلاب استان 58 ميليارد تومان به استان ابلاغ شده است.

10 ميليارد تومان براي همدان 2018 پيش بيني شد

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان با بيان اينکه 10 ميليارد تومان براي همدان 2018 پيش بيني شده است گفت: در جدول شماره 20 قانون نيز پروژه‌هايي قرار مي‌گيرند که قابليت پيگيري در قانون بودجه دارند و در سالهاي آينده نيز مي شود از آن استفاده کرد که شامل باند فرودگاه، کنارگذرهاي شرقي و غربي ملاير، تجهيز دانشکده علوم پايه ملاير و غيره است.

دکتر صيدايي با اشاره به برخي تبصره هاي قانون بودجه 97 اظهار داشت: 50 هزار و 600 ميليارد ريال از اعتبارات فروش نفت و گاز به استانها اختصاص مي يابد و در مورد قير رايگان نيز سهميه دستگاه ها مشخص شده و 30 هزار ميليارد ريال بدين منظور پيش بيني شده که 54 درصد مربوط به راه و شهرسازي، 3 درصد نوسازي مدارس، 13 درصد وزارت کشور، 13 درصد جهاد کشاورزي است.

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 321

خدمات الکترونیک