به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان مورخ 1396/6/28 با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور، استاندار همدان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و مديران دستگاههاي اجرايي استان برگزار گرديد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان خبر داد : امسال در استان همدان 120 پروژه به بخش خصوصي واگذار شده است.

 

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان خبر داد :

امسال در استان همدان 120 پروژه به بخش خصوصي واگذار شده است.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان مورخ 96/6/28 با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور، استاندار همدان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و مديران دستگاههاي اجرايي استان برگزار گرديد.

دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بيان کرد:

استان همدان در 3 بعد بين الملل، ملي و استاني فعال است و توسعه استان با گردشگري، فناوري هاي نوين، انرژي پاک، کشاورزي پاک و .... گرده خورده است.

وي ادامه داد در ستان اقتصاد مقاومتي استان چهار کميته تخصصي وجود دارد .

در استان همدان 312 جلسه اقتصاد مقاومتي با يک هزار و 189 دستور جلسه و يک هزار و 699 مصوبه توانسته نقش مهمي داشته باشد.

وي با بيان اينکه ستاد تسهيل و رونق استان تشکيل شده است گفت: از 2 هزار و 288 پروژه استان 103 پروژه به عنوان پر<ژه اقتصاد مقاومتي پيش بيني شده که 39 مورد مهم و اثر گذار است و امسال در دستور کار قراردارد.

دکتر صيدايي افزود: سال گذشته سهم استان از سوي ستاد اقتصاد مقاومتي براي واگذاري به بخش خصوصي 66 پروژه بود که 235 پروژه با مبلغ 76 ميليارد تومان به بخش خصوصي واگذار شد در حالي که امسال سهميه واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي براي استان 77 پروژه است که تا کنون 120 پروژه واگذار شده . 39 پروژه در حال واگذاري است، 269 پروژه شناسايي شده است.

وي ادامه داد :

در استان توليدات و صادرات در سال گذشته 844 ميليون دلار کالا از استان صادر شد و تا پايان مرداد ماه سالجاري 57 ميليون دلار کالا از گمرک استان صادرات داشتيم.

در راستاي توسعه شرکت هاي دانش بنيان در استان سال گذشته 51 شرکت با اشتغالزايي براي يک هزار و 24 نفر آغاز به کار کرد که اين شرکتها 150 اختراع داشته اند که رشد 108 درصدي را شاهد بوديم. در حالي که امسال 54 شرکت دانش بنيان با ايجاد اشتغالزايي براي يک هزار و 47 نفر ايجاد شده است.

در هفته دولت چهار گلخانه به مساحت 26 هکتار ، 25 هکتار، 6 هکتار و 3 هکتار با اشتغالزايي براي 600 نفر کلنگ زني شد.

دکتر صيدايي در ادامه بيان کرد : شهريور ماه تفاهمنامه 6 جانبه با صنعت، معدن و تجارت ، سازمان مديريت و برنامه ريزي، بانکها، بخش خصوصي و ... براي توليد البسه با کيفيت به منظور عرضه در بازارهاي داخلي و خارجي منعقد شده که پنج استان پايلوت انجام اين تفاهم نامه هستند.

وي افزود : در زمينه خدمات و ميراث فرهنگي استان ميتوان به ثبت لالجين بعنوان شهر جهاني سفال و کسب برند شهر ملي مبل و منبت ملاير اشاره کرد

و در بخش تعاون، کار و رفاه اجتماعي طرح تکاپو و طرح کارورزي يا هدف گذاري 3 هزار شغل مدنظر است که در بخش فرهنگي طراحي کتاب مجموعه سوالات تستي «سياست و برنامه هاي اقتصاد مقاومتي » انجام شده است. 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 153

خدمات الکترونیک