جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان - شنبه مورخ 18/09/96

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با حضور استاندار و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و مديران دستگاه هاي اجرايي استان در سالن شهداي استانداري روز شنبه مورخ 18/09/96 برگزار گرديد.

واگذاري واحدهاي تملک دارايي استان

دکتر صيدايي در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان با اشاره به آمار واگذاري واحدهاي تملک دارايي استان اظهار داشت: 284 پروژه توسط دستگاه هاي استان براي واگذاري شناسايي شده که از اين تعداد 137 پروژه مراحل اداري را طي کرده اند.

وي با اشاره به اينکه 122 طرح تاکنون واگذار شده است يادآور شد: تعداد قابل توجهي از طرح هاي سال قبل در نيمه دوم واگذار شد اما امسال در نيمه اول نيز شاهد واگذاري طرح ها بوديم و اقدام خوبي در اين زمينه انجام شد.

دکترصيدايي با اشاره به اينکه 2228 پروژه روستايي قابل واگذاري است افزود: از اين تعداد 11 طرح جديد، 81 طرح اجاره اي، يک طرح نيمه تمام و 110 طرح نيز تکميل شده است.

وي با بيان اينکه در ستاد  اقتصاد مقاومتي چابک سازي دولت در اولويت قرار دارد خاطرنشان کرد: با توجه به اين موضوع طرح هاي نيمه تمام و تمام شده بايد واگذار شود.

رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان در ادامه يادآور شد: فرودگاه همدان آمادگي هرچه بيشتر از لحاظ کيفي را براي انجام پروازهاي مختلف دارد.

وي با اشاره به ارائه لايحه بودجه سال 97 کل کشور به مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اين لايحه که مراحل تهيه و تدوين از سازمان برنامه بودجه کشور را طي کرده و در دولت نيز به اتمام رسيده فردا توسط رئيس جهور به مجلس ارائه خواهد شد.

وي اظهار داشت: دولت به جمع بندي رسيده تا به کمک ماليات و فروش نفت حامل هاي انرژي 11 هزار ميليارد تومان درآمد داشته باشد که افزايش 50 درصدي آن پيش بيني شده است.

دکترصيدايي با بيان اينکه افزايش اعتبار در سوخت و يارانه صرفا براي اشتغال و توليد استفاده مي شود، گفت: اين ميزان افزايش اهرمي براي استفاده از صندوق توسعه ملي و نظام بانکي محسوب مي شود.

وي ابراز اميدواري کرد که اين ارقام به کمک دولت بيايد و دولت بتواند اشتغال يک ميليون و 200 هزار نفر را از اين طريق تامين کند.

دکترصيدايي سهيمه استان براي ايجاد اشتغال را 20 هزار نفر عنوان کرد و افزود: دولت ريالي از افزايش اعتبارات را براي امور جاري در نظر نگرفته و صرفا براي افزايش آمار اشتغال و ايجاد اشتغال استفاده مي کند.

وي اضافه کرد: از 100 ميليارد تومان ابلاغ شده ريالي نقدي نيست و نقدينگي براي پراخت حقوق در پروژه هاي عمراني هزينه مي شود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ميزان اعتبار شاخص هاي استان را 77 ميليارد تومان عنوان کرد و افزود: اعتبار شاخص ها در هيچ نقطه اي از کشور ابلاغ نشده و همدان نسبت به ساير استان ها جلوتر بوده است.

دکترصيدايي با اشاره به تخصيص63 درصدي اعتبارات هزينه اي افزود: اعتبارات عمراني تاکنون تخصيصي نداشته است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 196

خدمات الکترونیک