سخنگوي دولت تدبير و اميد درديدار برگزيدگان شهرستان اسدآباد:

راه‌آهن همدان ـ تهران ‌ظرف چند ماه آينده افتتاح مي‌شود

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه ووبدجه استان همدان ،‌ دکتر نوبخت معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور پيش از ظهر پنج شنبه در جمع ايثارگران، خانواده هاي محترم شهدا و جمعي از مردم اسدآباد در سالن دانشگاه پيام‌نور اين شهرستان اظهار داشت: دو عمليات افتخارآفرين کربلاي 4 و 5 در جبهه‌هاي دفاع مقدس در دي ماه سال 65 رخ داد که بسياري از رزمندگان از مسير اسدآباد به جبهه‌هاي نبرد اعزام مي‌شدند.

وي با اشاره به اينکه امروز بقاي نظام و انقلاب اسلامي با جانفشاني شهدا پايدار است، افزود: امروز بقاي نظام و انقلاب با جانفشاني شهدا حاصل شده که شهدا رفتند اما نظام به عنوان ميراث آنها براي ما ماند.

نوبخت با بيان اينکه هر کس مسئوليتي در نظام دارد بايد در راستاي پيشرفت آن حرکت کند، تصريح کرد: آيت‌الله هاشمي از مردان بزرگ اين انقلاب و نظام بود که به تاسي از امام و پيروي از رهبري براي انقلاب و نظام تلاش فراواني کردند.

وي با اعلام اينکه شهداي بسياري در اين راستا جان خود را تقديم کردند، عنوان کرد: اين نظام براي بقا، دفاع و صيانت نيازمند روزآمدي و کارآمدي است و همگان بايد در اين زمينه تلاش کنند.

رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد: نظام با خون فشاني شهدا تشکيل شد و امروز الگويي براي ساير کشورهاست تا آنها اسلام را به معناي واقعي در کشور خود با تاسي از اين الگو پياده کنند.

وي با اشاره به اينکه با وجودي که تمام فرهنگيان و نخبگان براي صيانت از اين نظام تلاش کردند اما هنوز با اهداف و آرمان‌ها فاصله داريم، تاکيد کرد: بايد در مسير پيشرفت قرار بگيريم که اين امر نيازمند همدلي و همکاري همه‌جانبه است.

نوبخت برقراري امنيت را يکي از اصول پيشرفت دانست و گفت: با نگاه به کشورهاي همسايه مي‌بينيم رژيم بعثي عراق با استفاده از امکانات مردمي قصد مخدوش کردن نظام جمهوري اسلامي را داشت و انسان‌هاي وطن‌فروشي همچون منافقان به صدام پناه بردند که امروز مشخص است چه بلايي سر آنها آمده است.

معاون رئيس جمهور با بيان اينکه امروز امام در قلب مردم قرار دارد و عاقبت صدام اينچنين شد، تصريح کرد: آنها قصد ايجاد ناامني در کشور ما را داشتند اما خود دچار ناامني هستند.

وي با اعلام اينکه هميشه کنار امنيت صحت قرار دارد و امروز محصول تلاش نظام اين است که صحت و سلامت را به جامعه برگرداند، عنوان کرد: در اين راستا دولت با تمام تنگدستي‌ها طرح تحول نظام سلامت را پيش مي‌برد.

نوبخت با بيان اينکه 11 ميليون نفر از جمعيت کشور دفترچه بيمه نداشتند که در دو سال گذشته از دفترچه رايگان بيمه برخوردار شدند، عنوان کرد: دولت هزينه سنگين درماني را به حداقل رساند و اين خدمات همچنان ادامه دارد.

معاون رئيس جمهور با اشاره به بازديد از پروژه راه‌آهن همدان ـ تهران عنوان کرد: اين پروژه ظرف چند ماه آينده افتتاح مي‌شود و در کنار اين پروژه 43 پروژه مصوب سفر رياست جمهوري نيز به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي با اعلام اينکه در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان در فرمانداري اسدآباد معضلات و مشکلات شهرستان بيان شد، اظهار داشت: فرصتي ايجاد شد تا خدمت بيشتري به مردم اسدآباد ارائه شود.

نوبخت با بيان اينکه نماينده اسدآباد در مجلس مشکلات و مطالبات مردم را به مسئولان مرکز انتقال داده و دولت را در جهت خدمت به مردم همراهي مي‌کند، تاکيد کرد: امروز با همه مشکلات، ايران بزرگ به مثابه کارگاهي بزرگ است به طوري که در گوشه و کنار کشور خدمتي ارائه مي‌شود تا مردم از اين امکانات بهره‌مند شوند.

وي با اشاره به اينکه 11 مورد از پروژه‌هاي سفر رياست جمهوري به استان همدان مربوط به اسدآباد است، اظهار داشت: بيش از 800 ميليارد تومان اعتبار در سفر رياست جمهوري به پروژه‌هاي استان همدان اختصاص يافت که 60 ميليارد تومان باقي مانده اين اعتبارات تا پايان سال تخصيص مي‌يابد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام اينکه امروز هيچ کاري جز خدمت به مردم اولويت ندارد، تاکيد کرد: سفر بعدي به استان همدان براي بهره‌برداري از پروژه راه‌آهن تهران ـ همدان است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 182

خدمات الکترونیک