دکتر صيدايي در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان همدان:

106 ميليون دلار كالا از گمرک همدان صادر و 8 ميليارد تومان تسهيلات مشاغل خانگي پرداخت شده است .

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه وبودجه استان همدان و به نقل از خبرگزاري فارس سيد اسکندر صيدايي در قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان همدان با بيان اينکه دبيرخانه ستاد اقتصاد مقاومتي براي هر کدام از کميته‌ها يکي از همکاران باتجربه، صاحبنظر و آزاد را مد نظر قرار داده است، اظهار کرد: دبيرخانه ستاد اقتصاد مقاومتي کشور از استان گزارش جامعي خواست تا دومين ارزيابي جامع خود را از استان‌ها انجام دهد.

وي ادامه داد: گزارش جامع و خوبي از استان همدان براي دبيرخانه کشور ارسال شد و بعد از ارسال گزارش طي ديداري، اعضاي دبيرخانه اعلام رضايت کردند.

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان همدان بيان کرد: مکاتبه‌اي از سوي استاندار در رابطه با سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي انجام شده در استان در زمينه انرژي خورشيدي انجام شد که در نامه‌اي، معاون اول رئيس جمهور خواستار قدرداني از استاندار همدان و استان شد.

وي با بيان اينکه امروز بعد از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي بازديدي از تعدادي از پروژه‌هاي استخراج شده از تصميمات ستاد اقتصاد مقاومتي در دو بخش کشاورزي و صنعت خواهيم داشت، افزود: چهارشنبه هفته آينده در نشست توسعه پايدار و آمايش سرزمين در مرکز آموزش و پژوهش آينده‌نگري با حضور مديران، کارشناسان و صاحبنظران برگزار خواهد شد.

صيدايي در ادامه به گزارش اجمالي از عملکرد 10 ماه ستاد اقتصاد مقاومتي پرداخت و با بيان اينکه در بخش سازماندهي و اجرا در راستاي سياست‌هاي ابلاغي رهبري دبيرخانه 47 جلسه داشته است، اظهار کرد: از ابتداي سال در استان 11 جلسه اقتصاد مقاومتي برگزار شده و 82 درصد مصوبات اجرايي شده است.

وي با اشاره به اينکه کميته عمران 17 جلسه، کميته اقتصادي 10 جلسه، کميته علم و فناوري پنج جلسه و کميته گفتمان‌سازي چهار جلسه برگزار کرده است، بيان کرد: کميته عمران 44 درصد مصوبات را به خود اختصاص داده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بيان اينکه 301 پروژه مرتبط با مباحث اقتصاد مقاومتي براي 37 دستگاه و مجري با اعتبار 169 ميليارد تومان بود، تصريح کرد: دبيرخانه اقتصاد مقاومتي کشور 66 پروژه براي واگذاري براي استان به عنوان تکليف مشخص کرده و تاکنون 27 پروژه واگذاري شده است.

وي با بيان اينکه کار کارشناسي در مورد پروژه‌هاي آماده واگذاري نهايي شده و انتظار است سرعت داده شود، تصريح کرد: 166 پروژه قابل واگذاري با اعتبار 12 ميليارد و 991 ميليون تومان در استان وجود دارد.

صيدايي با بيان اينکه در بحث رونق توليد تعداد واحدهايي که در سامانه بهين ياب ثبت شده 488 مورد است، ادامه داد: تعداد تسهيلات پرداختي 105 صنعت و معدن و 195 مورد به بخش کشاورزي بوده که در مجموع 300 واحد با 168 ميليارد تومان اعتبار دريافت کرده‌اند.

وي با اشاره به اينکه در بحث توسعه صادرات غير نفتي 512 ميليون دلار صادرات از سال 92 تا پايان دي ماه امسال انجام شده است، افزود: امسال 106 ميليون دلار ارزش صادرات استان و 32 ميليون دلار ارزش واردات از گمرک همدان بوده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با اشاره به اينکه در زمينه جذب سرمايه‌گذار داخلي و خارجي 17 طرح با 2 هزار و 38 ميليون دلار سرمايه گذاري شده انجام شده است، بيان کرد: 6 طرح به بهره‌برداري رسيده است.

 وي با اشاره به مبارزه با اقتصاد زيرزميني و قاچاق کالا با بيان اينکه ارزش ريالي پرونده‌هاي کشف شده 1104 ميليارد و تعداد پرونده 3 هزار و 208 مورد بوده است، تاکيد کرد: تا پايان دي ماه 9 هزار و 200 نفر بيمه شده جديد اجباري در استان همدان به ثبت رسيده است.

صيدايي با اشاره به اينکه 447 نفر از تسهيلات مشاغل خانگي استفاده کرده‌اند، بيان کرد: 8 ميليارد تومان تسهيلات مشاغل خانگي در استان همدان پرداخت شده است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 290

خدمات الکترونیک