بازديد معاون توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان برنامه وبودجه از موزه مردم شناسي و شهر جهاني لالجين

دکتر واعظ مهدوي : جهاني شدن لالجين موجب شناساندن ظرفيت‎هاي استان به جهان و کشور مي‎شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه وبودجه استان همدان ، روز جمعه با حضور جناب اقاي دکتر واعظ مهدوي معاون محترم توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان برنامه وبودجه کشور و دکتر صيدايي رئيس سازمان برنامه وبودجه استان همدان ، تعداي از معانين و مديران سازمان از موزه مردم شناسي دانشگاه ازاد اسلامي واحد همدان ، و شهر جهاني لالجين بازديد به عمل آمد .

دکتر واعظ مهدي در جريان بازيد از شهر جهاني لالجين  و کارگاه هاي سفال سازي  ، ثبت لالجين به عنوان شهر سفال جهان را در ايجاد اشتغال موثر دانستند و گفتند: مسئله اشتغال بسيار مهم بوده و دغدغه اصلي دولت تدبير و اميد و نظام جمهوري اسلامي است که بايد از اين طريق گامي براي بهبود وضعيت اشتغال  و  جذب توريست در استان همدان برداشته شود .

دکتر واعظ مهدي با بيان اينکه گردشگري به عنوان محور توسعه در استان همدان مشخص شده و تاکيد بسياري بر آن مي‌شد، گفت: گردشگري، صنعتي است که در بخشي از کشورهاي دنيا به اندازه نفت و حتي بيشتر از آن درآمد دارد ولي متاسفانه در ايران و استاني همچون همدان هنوز به جايگاه واقعي خود نرسيده ا ست.

وي عنوان کرد: ثبت جهاني آثار تاريخي و طبيعي به جذب گردشگر خارجي کمک ميکند که ثبت جهاني شهر لالجين به عنوان شهر سفال گامي در راستاي عملياتي کردن اهداف حوزه گردشگري محسوب مي‌شود.

معاون توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان برنامه وبودجه  کشور با تصريح بر اينکه برخي باورهاي اشتباه مردم نسبت به گردشگري بايد تغيير کند و اين امر تنها با فرهنگ‌سازي ممکن است

وي با بيان اينکه انجام تبليغات مناسب سبب به ميدان آمدن مردم شده و سرمايه‌ اجتماعي حوزه گردشگري همدان نيز افزايش خواهد داشت، اظهار داشت: در نظر گرفتن اعتبار براي پروژه‌هاي فرهنگي نه تنها هزينه نيست بلکه سرمايهگذاري هدفمند است که اين اتفاق بايد در حوزه گردشگري همدان عملياتي شود.

دکتر واعظ مهدي با اعلام اينکه نيازهاي مهم استان بايد شناسايي شده و منابع براساس اولويتها تخصيص يابد، اظهار داشت: مردم بايد باور کنند که  حوزه گردشگري  بازده و سود مطلوبي براي آنها در پي دارد تا وارد ميدان شوند.

ايشان قبل از بازديد از شهر جهاني لالجين از موزه مردم شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد همدان هم بازديد نمودند و در جريان اين بازديد بيان داشتند ، اين موزه يکي از کم نظيز ترين موزه هاي مردم شناسي در سطح کشور است که مي تواند زمينه جذب توريست ها گردشگران را فراهم نمايد . 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 298

خدمات الکترونیک